Metallica - Hades
W piątki i soboty od godziny 18:00 nasz lokal jest dostępny wyłącznie dla Gości powyżej 18 roku życia.

Metallica

Metallica live Moscow 1991 <- nagranie z legendarnego koncertu na lotnisku Tuszyno

W świecie muzyki metalowej niewiele zespołów ma tak ogromny wpływ i rozpoznawalność jak Metallica, a w Hades Sport pub & bowling ich duch i energia są nieodłącznym elementem.

Metallica, rozpoczęła swoją muzyczną podróż w 1981 roku w Los Angeles i szybko stała się synonimem potęgi heavy metalu. Zespół został założony przez perkusistę Larsa Ulricha i wokalistę-gitarzystę Jamesa Hetfielda w Los Angeles. Skład zespołu przeszedł przez kilka zmian na przestrzeni lat, z ważnymi członkami takimi jak Kirk Hammett, dołączającym jako gitarzysta prowadzący w 1983 roku. Wcześniej giatrzystą był Dave Mustaine, późniejszy gitarzysta Megadeth. Został on wyrzucony z powodu nadużywania alkoholu i problemów z agresją. Basistami Cliffem Burtonem (dołączył w 1982, zmarł w 1986), Jasonem Newstedem (1986-2001), a następnie Robertem Trujillo od 2003 roku.

Metallica, jest znana z intensywnego i dynamicznego stylu gry, łączącego szybkie tempo, skomplikowane riffy gitarowe i potężne teksty. Ich muzyka, ewoluująca od thrash metalu do bardziej zróżnicowanego brzmienia, zyskała światową sławę. Zespół słynie z brawurowych solówek Hammetta i rytmicznego stylu gry Hetfielda, co idealnie dopasowuje się do stylu Hades Sport pub & bowling.

Rok 1987, Metallica w drodze na koncert w Katowicach zatrzymuje się, żeby zrobić sobie zdjęcie ze znakiem drogowym
Metallica podczas koncertu w Sacramento w 2009

Rekordowy koncert Metalliki w Moskwie w 1991 roku (widoczny na plakacie), zgromadził ponad 1,6 miliona fanów (!) – jest jednym z największych koncertów w historii muzyki rockowej. Dla porównania na największym Polskim festiwalu Opener, pod sceną nie zebrało się nigdy więcej niż 60-70 tys. Cały 4-dniowy festiwal w 2023 odwiedziło 110 tys. fanów.

Ten epicki występ udowadniał wpływ, jaki zespół miał na międzynarodową scenę muzyczną. Wskazywało to również 550. tygodni, które jeden z ich albumów (Black Album wydany w 1991 roku) spędził na liście najlepiej sprzedających się albumów w USA, wg. danych „Billboard”, przez co jest jedyną w historii obok The Dark Side of the Moon Pink Floyd płytą długogrającą, która dokonała takiego wyczynu.

Podobnie jak opisywany zespół, który jest znany z intensywnej energii i pasji do muzyki, Hades jest miejscem, gdzie nierzadko panuje atmosfera pełna  adrenaliny. Oferujemy wyjątkowe doświadczenie, łącząc surową energię koncertów Metalliki z wyrafinowanym stylem, tworząc idealne miejsce dla miłośników rocka i metalu. Metallica, z jej dziedzictwem i wpływem, inspiruje nas przy tworzeniu ducha miejsca, jakim jest Hades.

Hades Sport pub & bowling nie pomieści takiej ilości fanów Metaliki, ale nasz klimat i atmosfera, którą budujemy w lokalu, sprawi, że kiedy z głośników poleci „Enter Sandman” poczujesz się jak na lotnisku Tuszyno w Moskiwie wśród 1.6 miliona pasjonatów ciężkich brzmień.

Dla tych, co lubią wiedzieć więcej…

Interesuje Cię dobra zabawa tak bardzo, że aż chcesz o niej więcej poczytać? Wbijaj na naszego bloga:

Metallica

Metallica, pionierzy thrash metalu, zasłynęli z szybkich temp, skomplikowanych kompozycji i agresywnych tekstów. Od swojego debiutu w latach 80. nieustannie ewoluują, zachowując status ikon metalu.

Czytaj więcej...

Co tydzień najlepsze przepisy na drinka oraz podsumowanie najważniejszych wydarzeń sportowych.

Dołącz do grupy kilkuset osób ceniących rozrywkę lub wydarzenia sportowe. W każdy piątek na dobry początek weekendu dostaniesz 1 ciekawą rolkę ze świata rozrywki lub sportu. Oprócz tego podsumowanie najważniejszych wydarzeń sportowych oraz przepis na ekstra koktajl, który będziesz w stanie powtórzyć w domu.
[activecampaign]