W piątki i soboty od godziny 18:00 nasz lokal jest dostępny wyłącznie dla Gości powyżej 18 roku życia.

Ozzy Osbourne

Ozzy Osbourne, w świecie muzyki znany jako „Książę Ciemności”, a w dokumentach zapisany jako John Michael Osbourne, jest jedną z najbardziej ikonicznych i kontrowersyjnych postaci w świecie rocka i metalu.

Jego kariera rozpoczęła się od zespołu Black Sabbath, którego był współzałożycielem i wokalistą. Urodzony 3 grudnia 1948 roku w Birmingham w Anglii, Osbourne dołączył do Black Sabbath w końcu lat 60., dając początek nowemu gatunkowi muzycznemu – heavy metalowi.

Jego charakterystyczny, teatralny styl wokalny i mroczna prezencja sceniczna stały się znakiem rozpoznawczym zespołu i zdefiniowały brzmienie heavy metalu.

Wraz z Black Sabbath, Ozzy zyskał międzynarodową sławę dzięki albumom takim jak „Paranoid”, czy „Master of Reality”. Każdy z tych krążków zawierał co najmniej kilka przełomowych utworów. Zapisały się one w historii muzyki jako klasyczne dzieła metalu.

Ten upiorny jegomość to właśnie 74-letni Ozzy Osbourne na koncercie Black Sabbath w 2022 roku w Birmingham, grający mimo zaleceń lekarzy, informujących o zagrożeniu jego życia (2022).

Po opuszczeniu zespołu w 1979 roku Ozzy rozpoczął udaną karierę solową, która przyniosła mu kolejne sukcesy i umocniła jego pozycję jako legendy rocka.

Zdjęcie z koncertu Black Sabbath z trasy Never Say Die, która odbyła się z okazji 10-lecia zespołu w 1978 (od lewej Terence „Geezer” Butler, Anthony „Tony” Iommi, John „Ozzy” Osbourne, William „Bill” Ward).

Kariera solowa Osbourne’a, rozpoczęta po opuszczeniu Black Sabbath, przyniosła mu jeszcze większy rozgłos.

Jego albumy, takie jak „Blizzard of Ozz” czy „Diary of a Madman”, stały się klasykami gatunku, a przeboje takie jak „Crazy Train” czy „Mr. Crowley” są do dziś uważane za hymny heavy metalu.

Ozzy zasłynął również ze swoich szalonych i nieprzewidywalnych występów na scenie, w tym z kontrowersyjnych incydentów, jak odgryzienie głowy nietoperza podczas koncertu. Oczywiście to tylko wzmacniało jego legendarny wizerunek pośród fanów.

Ozzy Osbourne na koncercie w 1982 roku, na którym rzekomo przez przypadek odgryzł nietoperzowi głowę

Odgryzienie głowy nietoperzowi?

Podczas jednego ze swoich koncertów w 1982 roku, Ozzy Osbourne stał się bohaterem jednej z najbardziej kontrowersyjnych chwil w historii rocka, gdy na scenie rzekomo zjadł nietoperza.

Incident miał miejsce, gdy jeden z fanów rzucił na scenę martwego nietoperza, który, jak Osbourne początkowo sądził, był sztuczną zabawką.

W chwili impulsu Ozzy ugryzł głowę zwierzęcia, co natychmiast stało się legendą i tylko wzmocniło jego dziki i nieprzewidywalny wizerunek w świecie muzyki.

„Na moich koncertach pojawia się wielu dziwnych ludzi, to rock’n’roll. Ktoś rzucił nietoperza na scenę i myślałem, że to jeden z tych zabawkowych nietoperzy, więc podniosłem go, odgryzłem głowę i nagle wszyscy zaczęli panikować… Mogę was zapewnić, że seria zastrzyków przeciw wściekliźnie, przez którą przeszedłem potem, nie była przyjemna”

Ozzfest

Festiwal Ozzfest, założony przez Ozzy’ego Osbourne’a i jego żonę Sharon, to coroczny festiwal muzyczny, który od 1996 roku stał się jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie heavy metalu i hard rocka, prezentując zarówno uznanych artystów, jak i wschodzące gwiazdy gatunku.

Dla tych, co lubią wiedzieć więcej…

Interesuje Cię dobra zabawa tak bardzo, że aż chcesz o niej więcej poczytać? Wbijaj na naszego bloga:

Metallica

Metallica, pionierzy thrash metalu, zasłynęli z szybkich temp, skomplikowanych kompozycji i agresywnych tekstów. Od swojego debiutu w latach 80. nieustannie ewoluują, zachowując status ikon metalu.

Czytaj więcej...

Co tydzień najlepsze przepisy na drinka oraz podsumowanie najważniejszych wydarzeń sportowych.

Dołącz do grupy kilkuset osób ceniących rozrywkę lub wydarzenia sportowe. W każdy piątek na dobry początek weekendu dostaniesz 1 ciekawą rolkę ze świata rozrywki lub sportu. Oprócz tego podsumowanie najważniejszych wydarzeń sportowych oraz przepis na ekstra koktajl, który będziesz w stanie powtórzyć w domu.