W piątki i soboty od godziny 18:00 nasz lokal jest dostępny wyłącznie dla Gości powyżej 18 roku życia.

Jimi Hendrix


 

Jako ikona muzyki rockowej i jeden z najbardziej innowacyjnych gitarzystów wszech czasów, zasłynął ze swojego rewolucyjnego stylu gry i niezwykłego wpływu na muzykę rockową.

Urodzony 27 listopada 1942 roku, Hendrix zrewolucjonizował sposób, w jaki gitara elektryczna była używana w muzyce popularnej, wprowadzając do niej elementy psychodelii, bluesa, i rocka. Jego występy, pełne energetycznej ekspresji i porywających solówek, przyniosły mu sławę jako jednego z największych innowatorów rocka.

Jimi Hendrix tak bardzo odbiegał technikami grania na gitarze, że potrafił na niej grać nawet językiem
Jimi Hendrix grający na odwróconej gitarze dla praworęcznych

Hendrix zyskał międzynarodowe uznanie w latach 60., a jego występ na festiwalu w Woodstock w 1969 roku, gdzie zagrał swoją słynną interpretację amerykańskiego hymnu, stał się legendarny. Jego eksperymenty z dźwiękiem, zastosowanie efektów takich jak wah-wah i distortion (używanych przez wielu gitarzystów do dziś), a także niezwykła technika gry, wpłynęły na sposób, w jaki gitarzyści postrzegali swoje instrumenty.

Jedną z ciekawostek dotyczących Jimiego Hendrixa jest fakt, że był on leworęczny, ale grał na praworęcznej gitarze elektrycznej, którą przekręcał i dostosowywał do swoich potrzeb. Ta nietypowa metoda gry nie tylko podkreślała jego unikalny talent, ale również dodawała jego muzyce charakterystycznego efektu. To właśnie takie nietypowe sztuczki były jego znakiem rozpoznawczym.

Hendrix zmarł w Londynie 18 września 1970 roku, w tragicznych okolicznościach, w wieku zaledwie 27 lat. Jego śmierć, będąca skutkiem przedawkowania barbituranów, zakończyła karierę artysty, który do dziś pozostaje ikoną i inspiracją dla muzyków na całym świecie.

Jimi Hendrix stał się jednym z najbardziej znanych członków tzw. Klubu 27 – grupy wybitnych muzyków, którzy zmarli w wieku 27 lat. Ta zbieżność wieku przy śmierci Hendrixa oraz innych legend, takich jak Janis Joplin, Jim Morrison i Kurt Cobain, nasuwa refleksję nad tragicznym losem niektórych największych talentów muzycznych.

Niemniej jego wpływ na muzykę rockową jest niezaprzeczalny, a jego innowacyjne podejście do gitary elektrycznej zmieniło muzykę na zawsze.

 

„I’m the one that has to die when it’s time for me to die, so let me live my life, the way I want to”

Dla tych, co lubią wiedzieć więcej…

Interesuje Cię dobra zabawa tak bardzo, że aż chcesz o niej więcej poczytać? Wbijaj na naszego bloga:

Led Zeppelin

Led Zeppelin to brytyjski zespół rockowy, który zdominował scenę muzyczną lat 70. Ich potężne brzmienie, oparte na ciężkich riffach gitarowych i epickich kompozycjach, w połączeniu z mistycznymi tekstami, zdefiniowało gatunek hard rocka.

Czytaj więcej...

Co tydzień najlepsze przepisy na drinka oraz podsumowanie najważniejszych wydarzeń sportowych.

Dołącz do grupy kilkuset osób ceniących rozrywkę lub wydarzenia sportowe. W każdy piątek na dobry początek weekendu dostaniesz 1 ciekawą rolkę ze świata rozrywki lub sportu. Oprócz tego podsumowanie najważniejszych wydarzeń sportowych oraz przepis na ekstra koktajl, który będziesz w stanie powtórzyć w domu.