W piątki i soboty od godziny 18:00 nasz lokal jest dostępny wyłącznie dla Gości powyżej 18 roku życia.

Pantera

W Hades Sport pub & bowling Pantera zajmuje szczególne miejsce na wszystkich naszych playlistach. Ten  zespół swoją bezkompromisową muzyką i surową energią, idealnie odzwierciedla ducha naszego lokalu. Szybkie tempo, głośniki na maksa i muzyka zespołu Dimebaga zadowolą niejednego słuchacza.

Pantera, uformowana w Teksasie w latach 80. i od razu zrewolucjonizowała świat heavy metalu. Ich album „Cowboys from Hell” z 1990 roku uznawany jest za jeden z najlepszych w historii metalu, wprowadzając nowy styl znany jako groove metal. Pantera, znana z surowych riffów gitarowych Dimebaga Darrella i intensywnego wokalu Phila Anselmo, szybko stała się ikoną w świecie metalu.

Zespół znany był z niesamowitej energii na scenie, która doskonale wpisuje się z atmosferę w Hades Sport pub & bowling. U nas, podobnie jak na koncertach Pantery, klimat ocieka energią, która pozwoli ci się bawić do białego rana.

Dimebag Darrell, gitarzysta Pantery, był znany ze swojego unikalnego stylu gry, a jego gitara Dean ML stała się ikoną w świecie muzyki metalowej. Jego styl gry na miał ogromny wpływ na rozwój metalu w latach 90. Darrell był znany z eksperymentowania z różnymi efektami dźwiękowymi, co dodawało głębi i złożoności jego solówkom. Jego technika i innowacyjność zyskały mu uznanie wśród gitarzystów na całym świecie.

Dimebag Darell grający na jednej z gitar Dean ML
Eddie Van Halen grający na tej samej gitarze, którą 25 lat później złożył w trumnie Dimebaga Darella

Tragiczne wydarzenie, które doprowadziło do śmierci Dimebaga Darrella, miało miejsce 8 grudnia 2004 roku. Darrell wraz ze swoim zespołem, Damageplan, występował w – obecnie nieistniejącym już – klubie Alrosa Villa w Columbus, Ohio. W trakcie koncertu 25-letni Nathan Gale, wbiegł na scenę i otworzył ogień z pistoletu, strzelając bezpośrednio do Darrella. Dimebag Darrell zginął na miejscu, mając zaledwie 38 lat.

Dimebag został pochowany obok swojej matki na cmentarzu Moore Memorial Gardens w Arlington w Teksasie. W jego sygnowanej logo i wizerunkami zespołu Kiss (jednego z ulubionych zespołów Darrella) trumnie umieszczono oryginalny model gitary Charvel, którą podarował mu na pogrzebie Eddie Van Halen żegnając Dimebaga słowami „Dime był oryginalny, zasługuje na oryginał”.

W Hades Sport pub & bowling oddajemy hołd Panterze, tworząc miejsce, gdzie ich dziedzictwo i duch metalu są ciągle żywe. 

Szymon, szef baru w Hadesie, chcąc uhonorować Dimebaga Darella przygotował na cześć jego i nieistniejącej już Pantery jeden z koktajli z naszej karty. 

Dla tych, co lubią wiedzieć więcej…

Interesuje Cię dobra zabawa tak bardzo, że aż chcesz o niej więcej poczytać? Wbijaj na naszego bloga:

Co tydzień najlepsze przepisy na drinka oraz podsumowanie najważniejszych wydarzeń sportowych.

Dołącz do grupy kilkuset osób ceniących rozrywkę lub wydarzenia sportowe. W każdy piątek na dobry początek weekendu dostaniesz 1 ciekawą rolkę ze świata rozrywki lub sportu. Oprócz tego podsumowanie najważniejszych wydarzeń sportowych oraz przepis na ekstra koktajl, który będziesz w stanie powtórzyć w domu.