Led Zeppelin - Hades
W piątki i soboty od godziny 18:00 nasz lokal jest dostępny wyłącznie dla Gości powyżej 18 roku życia.

Led Zeppelin

Led Zeppelin zajmuje szczególne miejsce w naszym sercu. Ten kultowy zespół rockowy, znany z przełomowego brzmienia i niezapomnianych występów w doskonały sposób koresponduje z tym jaki jest Hades i jego załoga. Nie chodzimy na kompromisy, staramy się na każdym kroku być przełomowi i wynosimy rozrywkę na nowe, nieznane wcześniej poziomy – dokładnie tak, jak w poprzednim wieku robiło to Led Zeppelin.

Założony w 1968 roku w Wielkiej Brytanii, Led Zeppelin szybko stał się jednym z najbardziej wpływowych zespołów rockowych. Ich unikatowe połączenie hard rocka, bluesa, folku i psychodelii zdefiniowało nowy wymiar w muzyce. Albumy jak „Led Zeppelin IV” czy „Physical Graffiti” są uznawane za kamienie milowe w rocku, a ich wpływ na światową scenę muzyczną jest niezaprzeczalny.

Ciekawostka: (nazwa wymyślona przez Keitha Moona, perkusistę The Who, która mówił, że zespół „spadłby” na ludzi jak ołowiany sterowiec)

W 1973 roku Led Zeppelin wyruszyli w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych. Zespół już na drugim koncercie z trasy, odbywającym się 5 maja na stadionie Tampa Stadium, zagrali koncert dla 58,600 fanów, bijąc tym samym rekord The Beatles z 1965 roku i zarabiając na nim 309,000$ (2,036,991$ w przeliczeniu na rok 2022). Tour zakończyli spektakularnym występem w Madison Square Garden (MSG) w Nowym Jorku. Ten koncert, będący kulminacją ich amerykańskiej trasy, uznawany jest za jeden z najważniejszych momentów w historii zespołu. Energia, jaką Led Zeppelin przekazał na scenie MSG, stała się legendarna, a zapis wideo tego występu to kultowe świadectwo ich scenicznej mocy.

Jimmy Page grający na gitarze z dwoma gryfami Gibson EDS-1275
John "Bonzo" Bonham siedzący za swoim zestawem perkusyjnym

Robert Plant, ikoniczny frontman zespołu, z niepowtarzalnym głosem i magnetyczną osobowością sceniczną, stał się symbolem rockowej ekspresji. Jimmy Page, z jego mistrzowskimi riffami i solówkami, nadał zespołowi swój niepowtarzalny styl, który zainspirował całe pokolenia muzyków. John Paul Jones basista, klawiszowiec i aranżer, był kluczowym członkiem legendarnego zespołu rockowego Led Zeppelin, znacząco przyczyniając się do ich unikalnego brzmienia. A John Bonham swoją dziką energią grania na perkusji nadawał wyrazu muzyce Led Zeppelin.

Legendarny perkusista zmarł 25 września 1980 roku w wyniku nadmiernego spożycia alkoholu. Jego śmierć doprowadziła do rozwiązania Led Zeppelin. Pozostali członkowie zespołu zdecydowali, że nie mogą kontynuować bez niego.

W Hades Sport pub & bowling szybkie riffy Jimmiego Page’a i huk bębnów Johna Bonhama tworzą atmosferę, w której każdy fan rocka może poczuć się jak na ich legendarnym koncercie w Madison Square Garden. Kiedy usłyszysz jeden z ich numerów, patrz w górę i uważaj, bo ich legacy może spaść na ciebie jak ołowiany sterowiec.

Dla tych, co lubią wiedzieć więcej…

Interesuje Cię dobra zabawa tak bardzo, że aż chcesz o niej więcej poczytać? Wbijaj na naszego bloga:

Co tydzień najlepsze przepisy na drinka oraz podsumowanie najważniejszych wydarzeń sportowych.

Dołącz do grupy kilkuset osób ceniących rozrywkę lub wydarzenia sportowe. W każdy piątek na dobry początek weekendu dostaniesz 1 ciekawą rolkę ze świata rozrywki lub sportu. Oprócz tego podsumowanie najważniejszych wydarzeń sportowych oraz przepis na ekstra koktajl, który będziesz w stanie powtórzyć w domu.
[activecampaign]