W piątki i soboty od godziny 18:00 nasz lokal jest dostępny wyłącznie dla Gości powyżej 18 roku życia.

Metallica

Metallica live Moscow 1991 <- nagranie z legendarnego koncertu na lotnisku Tuszyno

W świecie muzyki metalowej niewiele zespołów ma tak ogromny wpływ i rozpoznawalność jak Metallica, a w Hades Sport pub & bowling ich duch i energia są nieodłącznym elementem.

Metallica, rozpoczęła swoją muzyczną podróż w 1981 roku w Los Angeles i szybko stała się synonimem potęgi heavy metalu. Zespół został założony przez perkusistę Larsa Ulricha i wokalistę-gitarzystę Jamesa Hetfielda w Los Angeles. Skład zespołu przeszedł przez kilka zmian na przestrzeni lat, z ważnymi członkami takimi jak Kirk Hammett, dołączającym jako gitarzysta prowadzący w 1983 roku. Wcześniej giatrzystą był Dave Mustaine, późniejszy gitarzysta Megadeth. Został on wyrzucony z powodu nadużywania alkoholu i problemów z agresją. Basistami Cliffem Burtonem (dołączył w 1982, zmarł w 1986), Jasonem Newstedem (1986-2001), a następnie Robertem Trujillo od 2003 roku.

Metallica, jest znana z intensywnego i dynamicznego stylu gry, łączącego szybkie tempo, skomplikowane riffy gitarowe i potężne teksty. Ich muzyka, ewoluująca od thrash metalu do bardziej zróżnicowanego brzmienia, zyskała światową sławę. Zespół słynie z brawurowych solówek Hammetta i rytmicznego stylu gry Hetfielda, co idealnie dopasowuje się do stylu Hades Sport pub & bowling.

Rok 1987, Metallica w drodze na koncert w Katowicach zatrzymuje się, żeby zrobić sobie zdjęcie ze znakiem drogowym
Metallica podczas koncertu w Sacramento w 2009

Rekordowy koncert Metalliki w Moskwie w 1991 roku (widoczny na plakacie), zgromadził ponad 1,6 miliona fanów (!) – jest jednym z największych koncertów w historii muzyki rockowej. Dla porównania na największym Polskim festiwalu Opener, pod sceną nie zebrało się nigdy więcej niż 60-70 tys. Cały 4-dniowy festiwal w 2023 odwiedziło 110 tys. fanów.

Ten epicki występ udowadniał wpływ, jaki zespół miał na międzynarodową scenę muzyczną. Wskazywało to również 550. tygodni, które jeden z ich albumów (Black Album wydany w 1991 roku) spędził na liście najlepiej sprzedających się albumów w USA, wg. danych „Billboard”, przez co jest jedyną w historii obok The Dark Side of the Moon Pink Floyd płytą długogrającą, która dokonała takiego wyczynu.

Podobnie jak opisywany zespół, który jest znany z intensywnej energii i pasji do muzyki, Hades jest miejscem, gdzie nierzadko panuje atmosfera pełna  adrenaliny. Oferujemy wyjątkowe doświadczenie, łącząc surową energię koncertów Metalliki z wyrafinowanym stylem, tworząc idealne miejsce dla miłośników rocka i metalu. Metallica, z jej dziedzictwem i wpływem, inspiruje nas przy tworzeniu ducha miejsca, jakim jest Hades.

Hades Sport pub & bowling nie pomieści takiej ilości fanów Metaliki, ale nasz klimat i atmosfera, którą budujemy w lokalu, sprawi, że kiedy z głośników poleci „Enter Sandman” poczujesz się jak na lotnisku Tuszyno w Moskiwie wśród 1.6 miliona pasjonatów ciężkich brzmień.

Dla tych, co lubią wiedzieć więcej…

Interesuje Cię dobra zabawa tak bardzo, że aż chcesz o niej więcej poczytać? Wbijaj na naszego bloga:

Queen

Queen, brytyjski zespół rockowy, wyróżnia się swoją różnorodnością muzyczną, od rocka, przez operę, po disco. Charakterystyczny wokal Freddiego Mercury’ego i niezapomniane hity, takie jak „Bohemian Rhapsody”, uczyniły ich jednymi z największych showmanów w historii muzyki.

Czytaj więcej...

Co tydzień najlepsze przepisy na drinka oraz podsumowanie najważniejszych wydarzeń sportowych.

Dołącz do grupy kilkuset osób ceniących rozrywkę lub wydarzenia sportowe. W każdy piątek na dobry początek weekendu dostaniesz 1 ciekawą rolkę ze świata rozrywki lub sportu. Oprócz tego podsumowanie najważniejszych wydarzeń sportowych oraz przepis na ekstra koktajl, który będziesz w stanie powtórzyć w domu.